R-2003: CLJ U-15 nie dla Pelikana

Opublikowano: 26.11.2017r.

MUKS Pelikan Łowicz 2003 nie dał rady odwrócić losów awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Po przegranej w pierwszym meczu u siebie również w rewanżu lepsi okazali się zawodnicy Polonii W-wa. Zwycięstwo 1:0 dało w dwumeczu wynik 5:1 i zasłużony awans gospodarzom. Naszym chłopakom pozostaje satysfakcja z osiągniętych wyników w tym sezonie. Wygranie Lig Wojewódzkiej to największy sukces w historii piłki młodzieżowej Pelikana.

“Zakończyliśmy sezon minimalną porażką w Warszawie, gdzie przy odrobinie szczęścia mogliśmy ten mecz zremisować. Mieliśmy dwie bardzo dobre sytuacje w drugiej połowie, Sebastiana Kutkowskiego i Krystiana Kruka. W pierwszej połowie straciliśmy bramkę znowu po błędzie indywidualnym. Natomiast z tych dwóch meczów zagraliśmy dobrze tylko jedną połówkę, a to za mało. Mam tu na myśli drugą połowę dzisiejszego meczu. Po przerwie z zespołu zeszła presja, drużyna zaczęła grać, jak równy z równym. Momentami Polonia nie mogła wymienić kilku podań. Dobrze odbieraliśmy piłkę, dobrze wyprowadzaliśmy ją. W poprzednim meczu zawodnicy byli jakby przestraszeni samej nazwy Polonia Warszawa. Dobrze, że z tego dwumeczu chociaż w jednej połowie pokazaliśmy nasze prawdziwe oblicze, to co potrafimy grać i jak graliśmy cały sezon, wygrywając ligę. Należy jednak pogratulować Polonii awansu. Myślę, że będą nieźle stali w tabeli i z pewnością będą walczyć o pierwsze miejsce, bo jest to dobry zespół. Ja natomiast gratuluję mojemu zespołowi za cały sezon. Bardzo się cieszę, że wygraliśmy ligę wojewódzką. Mieliśmy szansę grać w barażu, rozegraliśmy dwumecz z bardzo dobrym zespołem. Myślę, że z podniesionym czołem wracamy do Łowicza, bo dzisiaj zagraliśmy naprawdę dobry mecz, zwłaszcza drugą połowę, w której stworzyliśmy sobie dogodne sytuacje bramkowe” – podsumował trener Ługowski.