R-2003: Mistrz jest jeden !!! Pela 2003 najlepsza w lidze !

Opublikowano: 11.11.2017r.

Do meczu z Andrespolią Wiśniowa Góra podopieczni trenera Dawida Ługowskiego podchodzili w roli faworyta. Jeden punkt gwarantował wygranie Ligi Wojewódzkiej. Potrzebny był minimum remis i ten cel został osiągnięty, mimo że nie przyszło to łatwo. Brawo Pelka 2003!

– Zdobywamy mistrzostwo województwa I ligi trampkarzy C1. Wywalczyliśmy prawo awansu do barażu o centralną ligę juniorów U-15 i to jest bardzo dobra wiadomość w tej całej sytuacji. Potrzebowaliśmy remisu dzisiaj i remis zdobyliśmy, natomiast nauczka dla zespołu na przyszłość, bo ja, z każdej porażki, zwycięstwa i remisu coś tam wyciągam, ale nie wolno zamykać meczu w przerwie, nie wolno się cieszyć ze zwycięstwa w przerwie, a moi zawodnicy właśnie to zrobili. Pomyśleli, że już wygraliśmy i w drugiej połowie niepotrzebnie nerwówkę sobie zafundowaliśmy. Bramkarz przeciwnika bardzo dobrze bronił. Mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, natomiast nie potrafiliśmy zamknąć meczu na 4:0, a przeciwnik z naszych błędów strzelił trzy bramki i zrobiło się troszeczkę nerwowo w końcówce. Natomiast nie było sytuacji takich, które by nam krzywdę zrobiły. To taki dobry zimny prysznic dla nas i ostrzeżenie, że z każdym trzeba walczyć do końca, czy to jest Andrespolia, czy to jest Polonia Warszawa. Z każdym trzeba grać do końca i nie wolno zamykać meczu. Natomiast na zakończenie już gratuluję zespołowi i bardzo się cieszę ze zwycięstwa ligi, bo chyba pierwszy raz w historii Pelikan wygrywa ligę wojewódzką. Zostają nam dwie kolejki, po lidze rozgrywamy jeszcze dwa mecze barażowe o centralną ligę juniorów U-15 – opowiedział trener Ługowski.

GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra – MUKS Pelikan Łowicz 2003 3:3 (0:3)
br.: Paweł Graczyk (4) i Krystian Kruk 2 (18 i 34 karny).

MUKS Pelikan Łowicz 2003: Kacper Olesiński – Marcel Frątczak, Piotr Lisicki, Bartosz Wojciechowski, Mateusz Kołaczyk – Jonatan Politowicz, Kacper Olak, Jan Zagajewski, Marcel Wnuk – Paweł Graczyk, Krystian Kruk. Na zmiany wchodzili: Mikołaj Pietrzak – Sebastian Kutkowski, Jakub Sikora, Adam Kosiacki, Krzysztof Kłos, Kacper Kosmowski i Marek Piekacz.