R-2003: W pierwszym meczu barażowym lepsza Polonia W-Wa

Opublikowano: 20.11.2017r.

Nie udało się osiągnąć zawodnikom MUKS Pelikan Łowicz 2003 korzystnego wyniku w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Polonia W-Wa zaprezentowała się dobrze, wygrała spotkanie i jest faworytem dwumeczu. Szkoda błędów indywidualnych naszych zawodników, które zaważyły na wysokiej porażce w wyniku czego o krok “Centralnej” jest drużyna ze Stolicy. Rewanż w najbliższą niedzielę w Warszawie. Szanse na awans Pelka ma, będzie to bardzo trudne do wykonania zadanie ale chłopaki na pewno będą walczyć do końca ! Dopóki piłka w grze wszystko może się zdarzyć.

“Przegraliśmy pierwszy mecz. Wydaje mi się, że minimalnie za wysoko, choć graliśmy z bardzo dobrym zespołem i tu nie ma co ukrywać, że piłkarsko Polonia Warszawa jest od nas trochę lepsza. Natomiast szkoda straconych bramek. Po indywidualnych błędach, można powiedzieć, pierwsza i druga bramka. To nam podcięło skrzydła i ustawiło mecz. Mimo to walczyliśmy. Mieliśmy sytuacje, strzeliliśmy bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Jeszcze kilka sytuacji stworzyliśmy, żeby wynik zmienić na lepszy, ale nie udało się. Natomiast, myślę że możemy iść z podniesioną głową. Graliśmy z zespołem, który od lat jest budowany na Centralną Ligę Juniorów, mają skauting na bardzo wysokim poziomie, sprowadzają ludzi z Polski. My tak naprawdę opieramy się na własnych chłopcach. Dlatego uważam, że porażka z tym zespołem nie jest żadnym wstydem. Trzeba pamiętać o tym, że wygraliśmy tę ligę i jesteśmy nieco zmęczeni, bo to już końcówka sezonu. Myślę, że chłopcy stanęli na wysokości zadania, a przynajmniej postawiliśmy się temu zespołowi. Z takim zespołem nie wolno popełniać błędów indywidualnych, takich po których rywale będą strzelać nam bramki. Trzeba zagrać bezbłędnie. Rewanż mamy w niedzielę i jedziemy z podniesioną głową. Będziemy walczyć jeszcze raz” – podsumował trener Dawid Ługowski.

Mecz piłki nożnej o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15:
MUKS Pelikan Łowicz 2003 – AP MKS Polonia Warszawa 1:4 (1:3)
br.: Krystian Kruk (32)
przeciwnik-4 (10, 17, 27 i 36).

MUKS Pelikan Łowicz 2003: Kacper Olesiński – Marcel Frątczak, Bartosz Wojciechowski, Piotr Lisicki, Mateusz Kołaczyk – Kacper Ledzion – Jonatan Politowicz, Jan Zagajewski, Paweł Graczyk, Marcel Wnuk – Krystian Kruk. Na zmiany wchodzili: Oskar Pęśko, Sebastian Kutkowski, Kacper Olak, Krzysztof Kłos, Kacper Kosmowski, Adam Kosiacki i Marek Piekacz.