R-2004: Wieluń pokonany

Opublikowano: 28.10.2017r.

Emocjonujące spotkanie zakończone golem na wagę trzech punktów w ostatniej akcji meczu – Pelka 2004 zwycięża w meczu z WKS Wieluń.

– Generalnie bardzo dobrze zaczęliśmy ten mecz, od stworzenia sobie dwóch bardzo dogodnych sytuacji, których niestety nie wykorzystaliśmy. Później przeciwnik miał swoje szanse, ale też ich nie wykorzystał i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Była wyrównana, bez wskazania na żadną z drużyn. W drugiej połowie przeciwnik bardzo mocno na nas usiadł i ograniczaliśmy się do grania z kontry i ta kontra w pewnym momencie nam wyszła. Później niefortunnie straciliśmy bramkę w końcówce, ale do końca walczyliśmy, do końca wierzyliśmy i udało się wyrwać te trzy punkty. Wiedziałem, że Wieluń to będzie trudny przeciwnik, ale wiedziałem również, że jest w naszym zasięgu, jeżeli tylko drużyna w kwestiach mentalnych i wolicjonalnych oraz w kwestiach zaangażowania wzniesie się na maksymalne możliwości. I to najzwyczajniej w świecie zrobili. Wywalczyli ten mecz, tak jak powinno się wywalczyć każdy. A dzisiaj zostawili serce i dlatego zasłużyli na zwycięstwo. Gratuluję zespołowi, cieszę się z trzech punktów i szukamy ich dalej – podsumował trener Kutkowski.

MUKS Pelikan Łowicz 2004 – WKS Wieluń 2:1 (0:0)
br.: Michał Holewa (55) i Bogusław Jakiel (70+2)

MUKS Pelikan Łowicz 2004: Radosław Chrząszcz – Filip Stobiecki, Piotr Strycharski, Aleksander Sokół, Filip Marszałek – Bartosz Wudkiewicz, Bartosz Tomaszkiewicz – Jakub Łukasik, Antoni Knera, Kacper Styszko – Michał Holewa. Na zmianę wchodzili: Kacper Stępień, Jakub Oblicki, Mateusz Motyl, Fabian Pliszka i Bogusław Jakiel.